Sună acum: +40 751 258 080

Contribuie

Schimbă statisticile morții copiilor bolnavi de cancer în România. Împreună reușim!

Donează cu cardul/SMS

Împreună salvăm vieţi

Click aici

Persoane juridice

doneaza-pentru-copii-firme

Donează prin PayPal

Ajutorul tău contează

Click aici

Conform Codului Fiscal, persoanele juridice pot contribui redirectionând 20% din impozitul pe profit datorat statului, în limita a max. 0,5% din cifra de afaceri. Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal reglementează deducerea cheltuielilor cu sponsorizarea din impozit pe profit.

Avantaje:

• Cost „zero”: redirecţionezi din impozitul pe care oricum îl plăteşti statului.
  • Nebirocratic.
  • Transparent: 100% din donaţii contribuie la realizarea proiectului. Te poţi convinge urmărind rapoartele de activitate.

Poti ajuta copii bolnavi de cancer în câţiva paşi simpli:

• Descarcă Contractul de sponsorizare, completează-l cu datele firmei şi suma, apoi trimite-l prin e-mail la adresa:  office@asociatiasabina.ro
  • Noi îl printam in 2 exemplare, îl semnăm, ştampilăm şi îl expediem prin Poşta Română la adresa indicată.
  • Îţi returnăm unul din exemplare semnat şi ştampilat.
  • Apoi virează suma indicata în conturile Asociaţiei.

Mulţumim!

Persoane fizice

Şi tu poţi fi un Erou. Cu E mare. Directionează 2% din impozitul pe venit către Asociaţia Umanitară „Sabina” şi salvează un copil. Detalii aici.

Cum poţi ajuta?

• Printr-o contribuţie, în LEI sau EURO, în contul Asociaţiei „Sabina”. Toate datele de care ai nevoie le găseşti mai jos.

Mulţumim!

doneaza-pentru-copii-cancer